525 Opis hotelu Hotel Zacisze, Turawa k. Opola - wySPAzdrowia.pl hotele i pakiety spa
Aktualnie w ofercie:
85 hoteli 4582 ofert
Ilość dni:
Planowana data przyjazdu:
Otwórz mapę »

Hotel Zacisze 3

Turawa k. Opola, opolskie pokaż na mapie »

Hotel

Hotel położony nad północnym brzegiem Dużego Jeziora Turawskiego, około 150m od plaży, w naturalnym otoczeniu lasu sosnowo dębowego i ciągnących się kilometrami Borów Stobrawsko-Turawskich, z dala od drug szybkiego ruchu.

Oddajemy Państwu do dyspozycji luksusowe pokoje, apartamenty w domkach letniskowych oraz nowocześnie wyposażone dwie sale konferencyjne. Dysponujemy zapleczem SPA, z którego można korzystać w ramach pobytu w Hotelu, a także nie będąc gościem hotelowym.

W okolicy jest wiele ścieżek do pieszych i rowerowych eskapad, trzy leśne jeziora - Srebrne, Średnie, Małe.

Na terenie obiektu działa sieć WiFi. Przy hotelu jest monitorowany parking.

Profesjonalny personel oraz przepiękna okolica pozwolą Państwu na pełen relaks i wypoczynek.

Pokoje

Hotel dysponuje 75 miejscami hotelowymi w standardzie hotelu *** w tym:

- 22 pokoje 2-osobowe w tym 6 z możliwością dostawki
- 1 pokój jednoosobowy
- 6 apartamentów w domkach letniskowych w tym 1 dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Każdy pokój posiada dostęp do Internetu.
Na terenie obiektu działa sieć WiFi.

Restauracja

Restauracja
Wytworna restauracja czynna w godz. od 15.00 do 21.00.
Serwujemy różnorodne dania kuchni tradycyjnej i europejskiej.
Do dyspozycji gości pozostaje również taras na zewnątrz, gdzie szum drzew oraz śpiew ptaków pozwolą dodatkowo rozkoszować się doskonałym smakiem potraw i wyśmienitej kawy, zwłaszcza o poranku.

Kawiarnia & Bar
Zapraszamy do naszej przytulnej kawiarni gdzie zaserwujemy Państwu najlepszą kawę w okolicy.
Chwila odpoczynku z filiżanką pysznej kawy w gronie przyjaciół stanie się czystą przyjemnością.
Do kawy polecamy słodkie specjały szefa kuchni.

SPA & Wellness

Grota solna
Sól posiada właściwości ujemnej jonizacji powietrza co ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. W grocie solnej temperatura wynosi około 19 stopni.  Na mikroklimat groty pracują najnowszej generacji urządzenia, w których tłoczona jest solanka.
Powietrze w jaskini zawiera takie pierwiastki jak: jod, potas, wapń, sód, magnez, brom i selen, które występują w kilkakrotnie wyższym stężeniu niż nad morzem. Przez uzupełnianie w naszym organizmie braku tych pierwiastków, poprawiamy naszą kondycję zdrowotną, a tym samym wspomagamy ciało w leczeniu następujących chorób: schorzeń górnych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej, różnego rodzaju alergii, łuszczycy, stanów zapalnych skóry oraz schorzeń przewodu pokarmowego.

Seans w grocie solnej ma leczniczy wpływ przede wszystkim na nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, choroby sercowo-naczyniowe i jest szczególnie zalecany przez kardiologów dla pacjentów po stanach zawałowych. Poza tym grota solna ma korzystny wpływ wszelkiego rodzaju nerwice i stany przemęczenia, spadki odporności organizmu nasilające się w okresie jesienno-zimowym. Dzięki estetycznie zaprojektowanemu wnętrzu i odpowiednio dobranej muzyce, seans w jaskini to wspaniała okazja do relaksu.

45 minutowy pobyt w jaskini znaczy dla naszego zdrowia tyle, co 3 dni pobytu nad morzem, a jest tańszy niż wyjście do kina. Aby kuracja była skuteczna wskazane jest od 7 do 10 zabiegów.

Sauna
Przebywanie w saunie daje na nam nie tylko świetne odprężenie i relaks, ale umożliwia pobudzanie i regulację działania układu immunologicznego. W saunie panuje wysoka temperatura sięgająca wartości od 75 do 100°C. Pomieszczenie wyposażone jest w drewniane ławy,  schodkowo, na których układamy się zależnie od woli.
Sauna jest dla naszego organizmu silnym bodźcem. Wywołuje w nim masę reakcji, które pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie i urodę. Do głównych zalet korzystania z sauny zaliczamy:

- usprawnienie przepływu impulsów nerwowych
- rozluźnienie ciała, głównie mięśni i ścięgien
- usprawnienie przepływu krwi i zwiększenie metabolizmu
- wzmożona, czasowa potliwość, sprzyjające utracie nadmiaru wody
- poprawa ukrwienia narządów wewnętrznych i ich funkcjonowania
- usprawnianie oddychania
- zwiększenie się ilości czerwonych krwinek i hemoglobiny w morfologii krwi
- możliwość rozpuszczenia małych skrzepów w naczyniach krwionośnych
- usprawnienie detoksykacji organizmu, w tym także skóry
- oczyszczenie i wygładzenie skóry

Życzymy miłego relaksu.

Jacuzzi
Jacuzzi to doskonałe antidotum na stres, neutralizujące napięcie oraz jego efekty (kołatanie serca, płytki i przyspieszony oddech, zwolnione trawienie). Ciepła woda i relaksujący hydromasaż w wannie SPA uwalnia od niepokoju i rozluźnia mięśnie. Pomaga obniżyć ciśnienie krwi, likwiduje bóle głowy i chroniczne bóle spowodowane stresem.

Łóżko do masażu CERAGEM
Łóżko do masażu CERAGEM wykorzystuje metody leczenia medycyny alternatywnej.
Chiropraktyka (Kręgarstwo) poświęca szczególną uwagę biomechanice kręgosłupa, układowi ruchowemu, nerwowemu i naczyniowemu.
Masaż rozluźnia mięśnie i ścięgna skupione wokół kręgosłupa, poprawiając ciśnienie w rdzeniu kręgowym i nastawiając kręgosłup.
Moksoterapia polega na ogrzaniu odpowiednich punktów na ciele aktywnych biologicznie, pod którymi znajdują się zakończenia kanałów energetycznych (meridianów) łączących skórę z poszczególnymi narządami wewnętrznymi.
Promienie podczerwone - poprawa cyrkulacji krwi powoduje lepsze jej zaopatrzenie w tlen, co z kolei jest dobroczynnym ćwiczeniem dla serca i naczyń.
Akupresura przywraca normalne krążenie i jest skuteczna w leczeniu alergii, migreny, wszelkiego rodzaju bólów, infekcji, stanów zapalnych i nerwic.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do skorzystania z oferty masaży i zabiegów kosmetycznych w Hotelu Zacisze
, m,in.:

- masaż klasyczny
- masaż relaksacyjny
- masaż odchudzający
- masaż igłami
- refleksoterapia stóp
- refleksoterapia twarzy

Atrakcje

Jeziora

Największym walorem gminy jest jej położenie w kompleksie zasobów leśnych i zbiorników wodnych. Atrakcją turystyczną jest przede wszystkim Duże Jezioro Turawskie , które wybudowano w dolnym biegu rzeki Małej Panwi. Do jego budowy i umocnienia brzegów używano miejscowych surowców w skutek czego powstały Jezioro Srebrne , Jezioro Średnie i Jezioro Małe. Powstałe w latach 1933-1939. Już w latach budowy akwenu określona była jednoznacznie jego funkcja, jako rekreacyjno-wypoczynkowa i retencyjna.  Duża powierzchnia lustra wody jeziora stwarza znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa. Rozległe, piaszczyste plaże, malownicze zatoki, okolone sosnowym lasem, szczególnie po północnej i południowej jego stronie, stwarzają doskonałe miejsca do wypoczynku.

Jezioro Srebrne, leżące pomiędzy wsiami Osowiec i Marszałki, w pobliżu północno-zachodniej części Jeziora Dużego, powstało w wyniku budowy umocnień brzegów tegoż właśnie jeziora. Powierzchnia lustra wody wynosi 12 ha. Natomiast jego głębokość dochodzi miejscami do 17 m. Jezioro otoczone jest dobrze zachowanym lasem szpilkowym i mieszanym. Dotąd nie posiada infrastruktury komunalnej i zabudowań. Jest najchętniej odwiedzanym akwenem wodnym ze względu na czystość i kolor wody znajdujący odzwierciedlenie w jego innych obiegowych nazwach "Szmaragdowe" oraz naturalne, malownicze otoczenie.

Oprócz wymienionych jezior dla wielbicieli wędkarstwa polecamy także łowisko "Kacze Doły".

W granicach gminy Turawa zostało wykonanych i oznakowanych 5 tras rowerowych (mapa w załączeniu), dzięki którym można w aktywny sposób odpocząć na łonie natury.

Strona:
1/15
następna »
Hotel Elbrus*** SPA & WELLNESS
3Szczyrk
od 180 zł / os.
36 ofert
Hotel Relaks*** Wellness & Spa
3Karpacz
od 74 zł / os.
27 ofert
Hotel Stary Dziwnów
3Dziwnów
od 132 zł / os.
78 ofert
Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów
0Chlewiska
od 177 zł / os.
59 ofert
ProHarmonia Rezydencja Wellness
0Lądek Zdrój
od 0 zł / os.
26 ofert
Hotel Royal Baltic
4Ustka
od 168 zł / os.
157 ofert

Strona:
1/15
następna »