784 Opis hotelu Pałac Sulisław, Grodków - wySPAzdrowia.pl hotele i pakiety spa
Aktualnie w ofercie:
72 hoteli 4799 ofert
Ilość dni:
Planowana data przyjazdu:
Otwórz mapę »

Pałac Sulisław 5

Grodków, opolskie pokaż na mapie »

Hotel

Witamy w Pałacu Sulisław! Pałac Sulisław położony jest z dala od zgiełku miast, w cichej i zielonej okolicy, pośród pól i lasów. Malowniczy krajobraz wokół Pałacu pozwala wyciszyć się, zrelaksować i wejść w zupełnie nowy świat wewnętrznego spokoju i radości.  We wnętrzach Pałacu Sulisław utworzone zostało SPA z ofertą Ajurwedy.

Stworzenie Hotel & SPA zainspirowane było wieloma podróżami do Indii – kolebki najstarszego na świecie systemu medycyny naturalnej, oraz spotkaniem z Panem Chandrą Bhandarim w 2008 roku. Pan Bhandari okazał się nie tylko światłym i powszechnie znanym Ambasadorem Indii,  ale również znamienitym propagatorem nauki jogi i ajurwedy. Uznaliśmy, że będzie On najlepszym partonem naszego przedsięwzięcia i zaprezentuje autentyczne korzyści płynące z jogi i ajurwedy.

Połączenie ekskluzywnych wnętrz Pałacu i dobrodziejstw płynących z zabiegów ajurwedyjskich, jogi i odpowiedniej diety zapewnia naszym gościom odprężenie i nabranie sił witalnych. Każdy z gości traktowany jest indywidualnie, dzięki czemu może wypocząć i przyjemnie wykorzystać czas spędzony w Pałacu, a oprócz tego poprawić zdrowie.

Pokoje

- Komfortowe pokoje dwuosobowe i dwuosobowe DeLuxe

- Apartament
Duży, słoneczny apartament, składający się z salonu z kominkiem i częścią jadalną, kuchni, dwóch łazienek oraz dużego tarasu z widokiem na otaczający pałac park.

Kuchnia

Na gości Pałacu Sulisław czeka specjalnie opracowane menu oparte na tradycji i doświadczeniu medycyny Ayurvedy. Ayurveda uznaje pożywienie za podstawową formę leku, a właściwą dietę i nawyki żywieniowe za źródło zdrowia fizycznego i mentalnego. Z tego względu według lekarzy Ayurvedy pierwszym krokiem do poprawy zdrowia jest prawidłowa dieta, czyli mądry dobór składników i odpowiedni sposób przygotowywania posiłków, co zapewnia wysoką przyswajalność witamin i minerałów oraz doskonałe trawienie.

Kuchnia ayurvedyjska to zrównoważony bilans składników odżywczych, zapewniających zdrowie i długowieczność poprzez oczyszczenie organizmu z toksyn i poprawę metabolizmu. Posiłki kuchni ayurvedyjskiej przygotowywane są z naturalnych, nieprzetworzonych składników, stanowią bogactwo substancji odżywczych i błonnika. Nie zawierają natomiast substancji wpływających niekorzystnie na pracę organizmu, takich jak sól i tłuszcze zwierzęce.

Wellness & SPA

SPA składa się z 5 gabinetów zabiegowych, wyposażonych w stoły do masażu i olejowania, sauny i natryski. Sauna fińska oraz hammam pomagają rozgrzać ciało pacjentów przed zabiegami. Do dyspozycji gości jest basen oraz oferta zajęć rekreacyjnych i jogi.
 

Ayurveda – sekret holistycznej medycyny
Dr Agnivesh Patwardhan – główny konsultant d.s. Ajurwedy.

Ajurweda to licząca ponad 5 000 lat hinduska medycyna naturalna. Słowo „Ajurweda” pochodzi od słów sanskryckich: „Ayur” (życie) i „Veda” (wiedza, nauka).  W dosłownym tłumaczeniu Ajurweda oznacza wiedzę o życiu i otym, jak życie przedłuzyć. Powstanie medycyny ajurwedyjskiej datuje się na okres wcześniejszy niż medycyna chińska, tybetańska i grecka (Unani), które wiele z niej czerpią. Ajurweda cechuje się holistycznym i kompletnym podejściem do uzdrawiania.

Lekarz ajurwedyjski stosuje zalecenia prewencyjne i leczy za pomocą ziołowych, mineralnych i innych naturalnych leków. Jego zadaniem jest nie tylko leczenie, ale też niedopuszczenie do choroby. Nawet osobom zdrowym zaleca się regularne zasięganie porad u doktora ajurwedyjskiego i stosowanie ajurwedyjskich terapii.

Tradycyjny ajurwedyjski system leczenia oparty jest na teorii zachowania doskonałej równowagi między ciałem, umysłem i duszą. Inaczej mówiąc, równowagi między stanem fizycznym, stanem psychicznym i stanem duchowym człowieka, czyli trzema Doszami: Pittą, Kaphą i Vattą.
 

Zabiegi:
NASYA
AVAGAHA SWEDA
TALAPOZICHHIL
NETRAVASTI
UDVARTANA
MUKHABHYANGA
PADABHYANGA
SHIROBHYANGA
Navarakizzhi
RATNA ABHYANGA
ABHYANGA DETOKSYKUJĄCA
KARNAPOORANA
UROVASTI
KATIVASTI
SHIROVASTI
Pizhichil
Shirodhara
ABHYANGA

Atrakcje

Joga – nauka o równowadze ciała, umysłu i ducha
Joga pozwala na osiągnięcie równowagi między ciałem, umysłem i duszą. W naszym pałacu, Guru Bhandari prowadzi w przystępny sposób sesje jogi, także dla osób zaawansowanych. Odpowiednio dobrane ćwiczenia, techniki oddechowe i medytacja mają zbawienny wpływ na każdego człowieka.

Nic dziwnego, że ajurweda zaleca wykonywanie asan jako najlepszy system ćwiczeń. Przepisuje się również konkretne asany jako element terapii określonych zaburzeń i schorzeń.

Asany usprawniają krążenie w obszarach zmienionych chorobowo i pomagają oczyścić te miejsca z toksyn.

Joga kładzie duży nacisk na zdrowy sposób życia: właściwe odżywianie, regularne posiłki i pory odpoczynku oraz medytację, jako ćwiczenia umysłu. Medytowanie to najlepszy sposób na radzenie sobie ze stresem. Pomaga w pracy nad własną osobowością, aby wzmocnić cechy takie jak: współczucie, cierpliwość, mądrość, i aby wyzbyć się negatywnych emocji.
 

- Park
- Trasy rowerowe
- Sauna sucha i parowa
- Jazda konna
- Off-road

Strona:
1/2
następna »
Hotel Elbrus*** SPA & WELLNESS
3Szczyrk
od 180 zł / os.
36 ofert
Hotel Relaks*** Wellness & Spa
3Karpacz
od 74 zł / os.
27 ofert
Hotel Stary Dziwnów
3Dziwnów
od 132 zł / os.
78 ofert
Hotel Royal Baltic
4Ustka
od 168 zł / os.
157 ofert
Hotel Stok
4Wisła
od 152 zł / os.
24 ofert
Willa SPA Scaliano
3Kudowa Zdrój
od 151 zł / os.
20 ofert

Strona:
1/2
następna »