Aktualnie w ofercie:
71 hoteli 4849 ofert

Żywienie o super właściwościach

Żywieniowe trendy zmieniają się tak często jak sezony w modzie. Jest jednak grupa produktów, które charakteryzują się dużą zawartością cennych składników, takich jak witaminy, minerały, enzymy czy przeciwutleniacze. Mowa tu o Superfoods, czyli żywności o nadprzeciętnych właściwościach. Zaliczają się do niej produkty naturalne, które mogą chronić organizm przed różnego rodzaju chorobami. Jest to głównie zasługa  antyoksydantów oraz witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, dzięki którym systemy: krwionośny, nerwowy, pokarmowy i odpornościowy, mogą pracować wydajniej, czyli skuteczniej chronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Bogaty skład odżywczy Superfoods wpływa na nasz organizm wzmacniająco, regenerująco oraz kojąco. Niezwykłe jest to, że mała porcja takiej żywności dostarcza nam tyle składników odżywczych, jakiej nie znajdziemy w kilogramach produktów typu fast food. Nie powinniśmy oczywiście rezygnować ze zwykłego, nieprzetworzonego pożywienia, należy jedynie umiejętnie włączyć super żywność do naszego codziennego jadłospisu.

Lista Superfoods jest długa, znajdują się na niej zarówno nieco egzotyczne nasiona chia, jak i dobrze wszystkim znany czosnek. Co zatem warto włączyć do swojego jadłospisu? Oto lista kilku produktów z listy Superfoods:

- siemię lniane
- kasza jaglana
- natka pietruszki
- kiszona kapusta
- jarmuż
- miód
- spirulina.

Jeśli planujesz relaksacyjny pobyt w hotelu warto zadbać o sprawdzenie jaką kuchnię serwuje obiekt i znaleźć taki, który serwuje rownież posiłki fit czy jest przyjazny diecie z produktami typu Superfoods.


 

Źródło: Hotel Cesarskie Ogrody
..................................................................................................................................................................................................

Pakiety SPA z dietą - zobacz »