Aktualnie w ofercie:
67 hoteli 4942 ofert

Zdrowe odchudzanie

Chcesz wiedzieć, jak wygląda odchudzanie krok po kroku? Zacznij od tego, co to jest redukcja masy ciała. To nic innego jak plan żywieniowy skonstruowany po to, aby zrzucić zbędne kilogramy oraz wysmuklić sylwetkę. Najlepiej jeśli jest połączony z jakąkolwiek aktywnością fizyczną – nie muszą to być interwałowe zajęcia fitness, które są dla Ciebie zbyt trudne, ale np. półgodzinne spacery, jazda na rolkach czy pływania na basenie – to, co sprawia Ci największą przyjemność i sprawi, że nie zniechęcisz się już po pierwszym dniu.

A co na odchudzanie? Przede wszystkim należy pić 2-3 litrów płynów. Co pić? Podstawą powinna być oczywiście woda niegazowana, ale oprócz tego możesz jeszcze pić zioła, które wykazują dodatkowe właściwości – czystek oczyszcza organizm, ziele morwy białej zmniejsza przyswajanie glukozy, a melisa działa kojąco na układ nerwowy.

Mówi się, że podczas diety trzeba jeść 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu, to jednak jest dość przestarzałe przekonanie. To, ile dań zaplanujesz zależy w głównej mierze od Twojego stylu życia – jeśli wstajesz o 5 rano i kończysz dzień o 23, 5 posiłków może okazać się niewystarczająca ilością. A jeśli jesteś typem śpiocha, możesz potrzebować jedynie 4 dań. A czym się kierować podczas układania jadłospisu? Przygotuj kila mniejszych porcji jedzenia, które będziesz zjadać w regularnych dostępach czasu – co 3, maksymalnie 4 godziny. Dzięki temu nie będzie odczuwać głodu, Twój metabolizm się ureguluje.

Unikaj wysokoprzetworzonej żywności, która jest głównym wrogiem Twojej sylwetki. Spożywaj pokarmy bogate w błonnik pokarmowy, który reguluje procesy trawienne. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych mitów jest to, że powinno unikać się tłuszczy, które zamieniają się w zdradziecki tłuszcz w Twoim ciele. Postaraj się zamienić niskowartościowe produkty na ich zdrowsze odpowiedniki.

Niedocenianą jeszcze, lecz skuteczną formą, jest odchudzanie na specjalnym turnusie. Przez kilka dni/tygodni znajdujesz się pod opieką specjalistów, którzy zajmą się Tobą w sposób holistyczny: pokazują jak powinno wyglądać zdrowe odchudzanie oraz przygotowują jadłospis. Dzięki takiemu pobytowi znajdziesz motywację do wprowadzenia nowych nawyków.

Źródło: Medical Sensus SPA
..................................................................................................................................................................................................

Sprawdź Odchudzające Pakiety SPA - zobacz »