Aktualnie w ofercie:
80 hoteli 4657 ofert

Manor House SPA - hotel przyjazny dla osób z alergią

Badania wskazują, że co trzeci Europejczyk cierpi z powodu alergii. Skutkuje to koniecznością przystosowania swojego najbliższego otoczenia tak, aby w jak największym stopniu wyeliminować alergeny. Jak wobec tego postąpić w sytuacji gdy chcemy wyjechać w podróż, na wakacje czy weekend za miastem i wciąż przebywać w środowisku przyjaznym alergikom?

W Polsce, jest taki hotel, Manor House SPA, który spełnia bardzo restrykcyjne wymogi dotyczące miejsc, które są „allergy friendly”, czyli otwarte na potrzeby osób, które są alergikami. To wielki plus dla hotelu, który dba o potrzeby swoich gości, także tych, którzy wymagają nieco więcej indywidualnego podejścia.
Od niedawna, hotele zarówno w Polsce jak i w Europie zaczęły ubiegać się o przyznanie certyfikatu ECARF (Europejska Fundacja Badań nad Alergią), przystosowując swoje pokoje i hotelowe wnętrza do potrzeb osób cierpiących na różne alergie. Wiąże się to, między innymi, z utworzeniem w hotelu specjalnej strefy wolnej od pyłków, roztoczy, czy alergenów pokarmowych i chemicznych.

Manor House SPA jest jednym z niewielu obiektów Polsce, który jest w trakcie procedury związanej z  otrzymaniem powyższego certyfikatu.
 
Udogodnienia dla alergików, związane z otrzymaniem tego certyfikatu, w większości, od dawna były wprowadzone w Manor House SPA. Jest to związane z naturalistyczną filozofią hotelu i holistycznym podejściem do świata. Alergicy, zawsze byli więc tu mile widziani, a obsługa hotelowa starała się sprostać ich potrzebom.
 
Czego może spodziewać się alergik w hotelu przyjaznym dla niego?

Przede wszystkim hotel powinien wydzielić specjalne pokoje przystosowane dla osób z alergią. Nie powinny tam przebywać zwierzęta. Muszą być one wolne od dymu tytoniowego. Pościel i materace powinny być antyalergiczne, prane w specjalnych środkach nie wywołujących podrażnień na skórze. Wykładziny, jeżeli są, muszą posiadać krótkie włosie. Winny być czyszczone odkurzaczem ze specjalnym filtrem. W pokoju nie mogą znajdować się rośliny, ani być rozpylane żadne płyny będące źródłem roztoczy. Kosmetyki w hotelowych łazienkach powinny być bezzapachowe i niewywołujące podrażnień.
 
Hotel Manor House SPA posiada bardzo szeroki zakres udogodnień dla alergików. Specjalnie wydzielone pokoje w Termach Zamkowych, gdzie nie mogą przebywać goście ze zwierzętami. Podłogi wyłożone drewnem egzotycznym. Ściany pokryte ekologiczną masą. Pościel bez pierza oraz specjalne poduszki z łuską gryczaną. W łazienkach znajdują się kosmetyki dla alergików oraz żywa woda w kranach, w instalacji wodnej uzdatniana metodą Grandera. Jonizator powietrza i jonizująca lampa w każdym pokoju hotelowym. Pościel i ręczniki prane są w hypoalergicznych detergentach i przy zastosowaniu programu pralniczego z dużą ilością płukań.

To wielki ukłon ze strony hotelu, w stronę alergików. Można więc spokojnie spędzić tu kilka dni, nie obawiając się, że przepłacimy to nawrotem alergii lub zaostrzeniem jej objawów. Ale to nie jest koniec tego, czym Manor House SPA chce zadowolić alergików. Przenieśmy się więc do strefy restauracyjnej.
 
W restauracji hotelowej bardzo istotne jest, aby być otwartym na dania, które przygotowywane są specjalnie dla alergików. Tak też jest w Manor House SPA. W menu znajdziemy dania zawierające produkty sojowe, bezglutenowe czy na przykład panierki bez jajek, bulion bez dodatku selera, pieczywo bezglutenowe oraz desery bez zawartości orzechów, mleka czy jaj. Gość hotelu Manor House SPA ma także możliwość zgłoszenia własnego menu odpowiadającego jego alergicznym potrzebom, a zespół restauracji postara się jak najlepiej spełnić te oczekiwania.

Manor House SPA stworzył także unikalne menu wegańskie certyfikowane przez fundację Viva! Cierpiący na alergię mają możliwość uzgadniania z obsługą hotelową zmian i modyfikacji dań tak aby wyeliminować alergeny. Dodatkowo w  wodnym ujęciu w kuchni restauracyjnej ,do wszystkich potraw, używana jest ożywiona woda Grandera.
 
Przez całą dobę, można też korzystać w hotelu z barku ziołowego. Zawsze gorący wrzątek, przygotowany dla gości, szeroki wybór ziół powoduje, że to dodatkowe udogodnienie doskonale wpisuje się w filozofię „allergy friendly” w hotelu Manor House SPA.

Do tego należy dodać jeszcze wielką dbałość o odpowiednią wentylację pomieszczenia jadalnego oraz właściwy dobór roślin, które mogą się w nim znajdować.
 
Manor House SPA pamięta także o zielonej przestrzeni  hotelu. Dba o to aby nie znalazły się w niej rośliny mogące wywoływać alergie. Hotel przyjazny alergikom, to obiekt dbający także o kwestie techniczne, czyli klimatyzację i regularną zmianę filtrów oraz jej przeglądy.

Nie możemy zapominać o lokalizacji Manor House SPA. Okoliczne, czyste, wiejskie powietrze i sprzyja odpoczynkowi i wprowadza w hotelu atmosferę wyciszenia i spokoju. Kompleks hotelowy w Chlewiskach położony jest w nieskażonym środowisku - brak przemysłu i upraw rolnych w okolicy. Na terenie obiektu znajdują się przestrzenie sprzyjające wyciszeniu i odpoczynkowi, zarówno w strefie SPA i wellness ale także na zewnątrz, w pałacowym parku, w którym umiejscowiono Piramidę Horusa czy Kamienny Krąg, doskonałe miejsca do medytacji, w których można połączyć się duchowo z energią kosmosu.
 
Manor House to obiekt SPA, dlatego też w menu SPA znajdziemy tu wiele zabiegów przeznaczonych specjalnie dla alergików, które również korzystnie wpływają na uspokojenie alergii i pomagają w jej zwalczaniu.

W gabinetach SPA i wellness są dostępne także zabiegi dla wegan, certyfikowane przez fundację Viva! Łaźnie Rzymskie oraz Basen Ery Wodnika, to miejsca, z żywą wodą  uzdatnianą metodą Grandera i nanosrebrem idealną dla alergików. Woda uzdatniana w ten sposób nie powoduje żadnych podrażnień, a wręcz przeciwnie: chroni, pielęgnuje i dotlenia skórę oraz cały organizm. Woda jest krystalicznie czysta, bezwonna, bezsmakowa porównywalna do wody w strumieniu górskim.. Kąpiel w wodzie Grandera z jonami srebra jest przede wszystkim bezpieczna, gdyż woda ta, w sposób naturalny, niszczy wszelkie bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy.
 
Jeżeli więc ktoś cierpi na alergię planuje wyjazd do miejsca, które mu nie zaszkodzi i nie ograniczy jego aktywności, a wręcz przeciwnie dobrze wpłynie na kondycję jego organizmu, proponujemy Chlewiska i hotel Manor House SPA. Tu alergia w niczym, nikogo nie ograniczy!

Źródło: Hotel Manor House SPA
...................................................................................................................................................................

Więcej informacji o ofercie hotelowej i SPA -  Hotel Manor House - zobacz »