Aktualnie w ofercie:
86 hoteli 4523 ofert

Kapiele ziołowe - dobrodziejstwa natury na drodze do piękna

Kąpiele lecznicze z dodatkami roślinnymi przygotowuje się poprzez dodanie do wody naparów, odwarów lub maceratów uzyskanych z surowców roślinnych o potwierdzonym działaniu leczniczym.

Metoda znana od dawna przeżywa obecnie swój renesans. Dobroczynne działanie kąpieli ziołowych jest kompleksowe.
Poza działaniem hydrostatycznym wody i jej temperatury działanie biologiczne mają różne składniki roślin leczniczych, które podczas kąpieli zostają wchłonięte przez skórę. Stanowią pożądane i bardzo przyjemne uzupełnienie diety.

Kąpiel ziołowa odchudzająca
Mieszanka tych ziół jest bardzo dobrym naturalnym zestawem wspomagającym kurację odchudzającą. Kąpiel jest relaksująco – odprężająca oraz stymuluje procesy spalania tłuszczu.
W skład mieszanki ziołowej wchodzą: liść melisy, kłącze tataraku, liść brzozy, ziele skrzypu, ziele bratka, liść szałwii, ziele tymianku, igliwie sosny i świerku, owoc jałowca.

Kąpiel ziołowa zalecana przy bezsenności
Mieszanka ta jest bardzo dobrym, naturalnym preparatem ułatwiającym zasypianie. Kąpiel relaksuje, daje uczucie odprężenia fizycznego i psychicznego. W skład mieszanki ziołowej wchodzą: kwiat lipy, ziele macierzanki, ziele majeranku, ziele wrzosu, kwiat lawendy, ziele melisy, ziele nostrzyka, kwiat rumianku, szyszki chmielu.

Kąpiel w zielu owsa
Kąpiel w odwarze z ziela owsa bogatego w rozpuszczalną krzemionkę wykazuje korzystne działanie w artretyzmie, chorobie reumatycznej, kamicy nerkowej i schorzeniach nerek. Również w chorobach skórnych, czyraczności oraz nadmiernej potliwości nóg. Ziele owsa jest bardzo zasobne w związki czynne – głównie witaminę E, sole mineralne i krzemionkę.

Kąpiel ziołowa WENUS
Kąpiele w ziołach WENUS to doskonały sposób na uzyskanie pięknego wyglądu skóry, nadania jej elastyczności, jędrnego i młodego wyglądu. Kąpiele łagodzą stany zapalne, podrażnienia, wypryski itp. Kąpiel dostarcza skórze potrzebne witaminy i sole mineralne, w tym bardzo dużo krzemu.
W skład kąpieli WENUS wchodzą: ziele uczepu, pączki sosny, kora dębu, kłącze pięciornika, płatki róży, ziele krwawnika, liść pokrzywy, kwiat nagietka, kwiat słonecznika.

Kąpiele w wodzie z wyciągiem z siana
Szeroko stosowane przez Sebastiana Kneippa. Siano a właściwie kwiaty i nasiona traw rosnących na łąkach zalewa się zimną wodą doprowadza do wrzenia i utrzymuje w tym stanie przez 30 minut. Po odcedzeniu dodaje do wody kąpielowej o temperaturze 38 st. C. Tak sporządzona kąpiel ma silne działanie przeciwbólowe i uspokajające rozluźnia mięsnie szkieletowe i znakomicie sprawdza się w zespołach bólowych narządu ruchu. Ważnym składnikiem siana są olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, białka, kumaryna i związki mineralne. Kneipp uważał, że siano zawiera składniki działające przeciwbólowo tak silnie jak morfina. 

Popracuj nad tym, aby prezentować błyszczące włosy i miękką jak aksamit skórę. Przecież kąpiel w takim aromatycznym wywarze to sama przyjemność. Uspokaja, odpręża i odstresowuje. Korzystanie z ziół w kosmetyce to świetny pomysł na naturalny i zadbany wygląd!


Źródło: Malinowy Zdrój
Opracowanie: D.W.

.................................................................................................................................

Zapraszamy do zapoznania się z Pakietami SPA na jesień - to idealna pora na rozgrzewającą kąpiel ziołową:
http://www.wyspazdrowia.pl/spa/jesien_spa