Aktualnie w ofercie:
67 hoteli 4942 ofert

Ferie zimowe - zaplanuj zimowy wypoczynek

Już od 15 stycznia 2018 roku w niektórych województwach ruszają ferie zimowe.
Znów tłumy ruszą w kierunku  Podhala, niektórzy zdecydują się na wypoczynek w dużym mieście, jeszcze inni wybiorą się na narty w Alpy lub zaryzykują podróż do Egiptu czy Tunezji. W każdym z tych przypadków mogą nas spotkać przykre niespodzianki. Na co zwrócić uwagę planując zimowy wypoczynek?

Zagraniczne wojaże
Miłośnicy białego szaleństwa w większości udadzą się do  Austrii, Włoch, Niemiec czy Francji. O ile tylko pozwalają na to finanse, wybór  takich europejskich kierunków wydaje się być rozsądnym  rozwiązaniem. W małych alpejskich miejscowościach powinniśmy bezpiecznie odpocząć. Tu należy przede wszystkim zadbać o ubezpieczenie w razie urazu na stoku.
Dużo większą ostrożnością muszą wykazać się wielbiciele ciepłych klimatów.
Planując podróż do Tunezji, Egiptu, Maroka, Izraela należy już wziąć pod uwagę sytuację polityczną w tych rejonach i związane z nią zagrożenie. 

Bezpiecznie w Polsce?
Nie do końca. Jeśli zabieramy swoje dzieci z dużego miasta, aby chociaż przez tydzień oddychały świeżym powietrzem, powinniśmy sprawdzić czy rzeczywiście tak będzie. Musimy wziąć pod uwagę, że niektóre znane nam miejscowości wypoczynkowe, uzdrowiskowe  borykają się z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza.  Zanieczyszczenie pyłem zawieszonym (PM10) przekracza normy w Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu i wielu innych miejscowościach. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak proekologicznej polityki w wielu gminach, a więc emisja z indywidualnego ogrzewania, w tym spalanie w przydomowych kotłowniach śmieci. Do tego dochodzą spaliny samochodowe, które w miejscowościach o nasilonym ruchu turystycznym zwiększają się dodatkowo w sezonach urlopowych. 

Na tropie czystego powietrza
Jak zatem znaleźć bezpieczne, czyste miejsce w Polsce? 
- Należy wybierać miejsca położone na uboczu, z dala od miasta, od regionów przemysłowych oraz od zatłoczonych znanych miejscowości wypoczynkowych, gdzie ruch samochodowy w sezonie turystycznym  znacznie się nasila. - doradza Paulina Kaleta Dyrektor Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA.

Z pomocą przychodzą nam również instytucje rządowe i samorządowe, które monitorują jakość powietrza w niektórych miejscowościach. I tak stan powietrza w Małopolsce można sprawdzić na stronie: https://powietrze.malopolska.pl/prognozy/. Podawany jest tu stan powietrza oraz ostrzeżenia na podstawie danych z automatycznych stacji pomiarowych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie.

W poszukiwaniu idealnego SPA
Ferie to odpoczynek nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.
Nie każdy z nas jeździ na nartach, nie wszystkie dzieci muszą szusować od razu na tatrzańskich stokach. Początkującym narciarzom wystarczy ośla łączka czy niewielki stok. Najważniejsze, żeby nie było tłoku a dzieci miały gwarancję bezpieczeństwa. Ważna jest też sama zmiana klimatu, co często podkreślają lekarze wysyłający dzieci znad morza w rejony południowe i odwrotnie.  Najlepiej jeśli  znajdziemy ośrodek  z dala od wielkiego miasta, najlepiej w okolicy rolniczej, w otoczeniu  lasu. Takich uroczych cichych hotelików SPA, luksusowych pensjonatów jest w naszym kraju sporo.

Na zimowy wypoczynek wybierzmy miejsce pełne uroku, czyste, przyjazne dzieciom rodzicom i dziadkom. Hotel Racławice Dosłońce Conference & SPA oferuje zabiegi rehabilitacyjne jak w sanatoriach. Można tu skorzystać z kąpieli siarczkowych, borowinowych, hydromasażu, masażu leczniczego. Dodatkowo oferta jest rozbudowana o bardzo modne teraz egzotyczne zabiegi SPA wykonywane przez profesjonalnych terapeutów z Bali.

Brak zgody na nudę 
Wiadomo, że największym wrogiem rodzinnego wypoczynku jest nuda. Dzieci muszą mieć, co robić. W ośrodkach, które organizują turnusy wypoczynkowe dla rodzin oferta spędzenia wolnego czasu dla dzieci w różnym wieku musi być urozmaicona. Zarówno maluchy jak i młodzież musi się wyszaleć na łonie natury, idealnie, jeśli aura będzie temu sprzyjać. Ale gdy mamy do dyspozycji basen, saunę, jacuzzi, instruktora aqua aerobiku, instruktora karate, sale gier i zabaw, Baby SPA, ping-pong, warsztaty kulinarne, sala z dmuchanym zamkiem o wiele łatwiej zorganizować ciekawe zajęcia. Dobrze przygotowany animator przygotuje zajęcia plastyczne, konkurs rysunkowy, zawody saneczkarskie.

Wyjazd zimowy należy zorganizować tak, aby był wypoczynkiem dla każdego członka rodziny. Powinniśmy również zwrócić uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa i spędzić  swój zimowy urlop z dala od zagrożeń, także tych związanych z czystością powietrza.


 

Źródło: Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA
.................................................................................................................................................................................................

Więcej informacji o Hotelu Dosłońce - zobacz »

Pakiety zimowe w SPA - kliknij tutaj »