Aktualnie w ofercie:
71 hoteli 4871 ofert

Body Detox System

Detoks, detoksykacja (ang. detoxification) jest procesem oczyszczania organizmu z toksyn, czyli wszelkich trucizn i niezdrowych substancji znajdujących się w organizmie człowieka.

Toksyny w organizmie pochodzą z tego wszystkiego, co jemy i czym oddychamy. Nie jesteśmy w stanie się ich ustrzec. Dlatego ważne jest to, by pomóc organizmowi w pozbyciu się ich. Większość spożywanej przez nas żywności to żywność wysoko przetworzona, pełna substancji konserwujących, sztucznych aromatów i barwników. Do tego powszechne nadużywanie leków nie wpływa korzystnie na równowagę biologiczną flory jelit. Prowadzi to do zaburzeń równowagi wewnętrznego mikroekosystemu człowieka. Dlatego nasz organizm traci swoją naturalną zdolność do samooczyszczania z toksyn i warto go w tym procesie regularnie wspomagać.

Detoksykacja polega na stosowaniu odpowiedniej diety dla ciała i ducha. Jej podstawą jest spożywanie przede wszystkim owoców i warzyw, które posiadają właściwości oczyszczające i odbudowujące nasze jelita, wątrobę czy układ limfatyczny.

Detoksykacja to zastrzyk dobrej energii, krótka przerwa dla Twojego ciała od diety, stylu życia i nawyków, które sieją spustoszenie dla Twojego zdrowia. Podczas detoksu następuje wewnętrzne oczyszczenie organizmu z produktów przemiany materii, które zatykają normalne procesy metaboliczne.

Oczyszczanie organizmu odbywa się poprzez nie tylko zmianę diety ale także poprzez regularne ćwiczenia, czy też różne terapie wspomagające takie jak masaże czy joga.

Zalety detoksu:
- zmniejszenie uczucia wzdęć w jamie brzusznej,
- poprawa metabolizmu,
- łagodnie wzmożone oddawanie moczu,
- młody, zdrowy wygląd
- poprawa skóry
- spadek masy ciała, ładniejsza figura
- zmniejszenie zmęczenia i poprawa ogólnego samopoczucia,
- lepsza koncentracja
- poprawa stanu i zapachu skóry
- lepsza odporność.

Diety oczyszczające
Ciało człowieka posiada wiele organów, których główna funkcja polega na eliminowaniu odpadów przemiany materii, zarówno tych które powstają wewnątrz organizmu człowieka (endotoksyny), jak hormony stresu, lub tych które wchłaniamy codziennie z naszego otoczenia (egzotoksyny), jak jedzenie, powietrze, farmaceutyki, niezdrowy tryb życia oraz zanieczyszczenie środowiska.

W procesie oczyszczania organizmu z substancji toksycznych szczególną rolę odgrywają następujące organy:
- układ pokarmowy – szczególnie jelita, wątroba i pęcherzyk żółciowy
- nerki i drogi moczowe
- układ limfatyczny
- skóra
- płuca i układu oddechowy
- krwiobieg i układ sercowo-naczyniowy.

Jeżeli stężenie szkodliwych substancji nie jest wysokie, a ww. organy pracują sprawnie, toksyny dostające się do organizmu są usuwane we właściwym tempie. Niestety życie w zanieczyszczonym środowisku, żywność przetworzona chemicznie i stresy powodują, że do organizmu dostaje się dużo więcej toksyn niż jest on w stanie wydalić.

Biorąc pod uwagę, iż każdy z tych organów ma musi poradzić sobie z wydaleniem innych rodzajów toksyn, istnieją specjalne diety nastawiona na oczyszczenie konkretnego organu, tj.:
- jelit
- wątroby
- kości i stawów
- nerek
- limfy i krwi
- układu krwionośnego.

Oczyszczanie wspomagane jest piciem co najmniej 2 litrów wody dziennie, ziół oraz spożywania pokarmów bogatych w błonnik oraz składniki odżywcze, czyli przede wszystkim owoców i warzyw. Najzdrowsze dla organizmu są: surowe lub gotowane warzywa, owoce, soki owocowo-warzywne, fermentowane napoje mleczne, płatki owsiane i pszenne, razowe pieczywo, kasza gryczana i jaglana oraz ryby. Warto pamiętać, ze najwięcej substancji toksycznych zgromadzonych jest w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego, zatem wszystkie produkty mięsne i mleczne powinny być jadane chude.

Kuracje ziołowe
Poprzez zastosowanie ziołowej kuracji można usprawnić czynność narządów uczestniczących w eliminowaniu toksycznych związków z organizmu.

W mieszance ziół powinny się znaleźć takie, które działają łagodnie:
- moczopędnie,
- napotnie,
- żółciotwórczo i żółciopędnie,
- przeczyszczająco,
- stymulująco na pracę nabłonka oddechowego w oskrzelach,
- „wymiatająco” na wolne rodniki tlenowe.

Głodówka
Znane są oczyszczenia organizmu za pomocą głodówki. Najczęściej stosowane są jednodniowe posty lub zwiększone 48 godzinne. Głodówkę trwającą 48 godzin może przeprowadzić każdy. Dłuższe głodówki powinny być konsultowane przez lekarzy i specjalistów – naturopatów. Są osoby, które nie powinny w ogóle stosować głodówek nawet przez krótki czas:
- kobiety w ciąży i karmiące piersią
- w czasie miesiączki
- dzieci
- osoby z niewydolnością nerek
- z ciężką chorobą wątroby
- z niedokrwistością
- oraz osoby, które przyjmują regularnie leki.

Sauna

Pocenie się jest bardzo korzystne dla organizmu, ponieważ wraz z potem usuwanych jest wiele substancji toksycznych. Wysoka temperatura w saunie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i wzmożone pocenie. W ciągu jednego, niezbyt ciepłego, dnia człowiek wydziela od 0,5 do 1 litra potu. Podczas 0,5-1 godziny pobytu w saunie może powstać kilka litrów potu. Jest to bardzo dobra metoda oczyszczania organizmu z toksyn, ale głównie tych rozpuszczalnych w wodzie.
Z sauny można korzystać 1-2 razy w tygodniu. Namiastką sauny jest brany codziennie rano prysznic z naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą. Poprzez łagodne zmiany temperatury pobudzane jest krążenie krwi i limfy, co powoduje, że lepiej są zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze wszystkie tkanki organizmu.
Należy jednak pamiętać, iż nie każdy może korzystać z sauny. Sauna niewskazana jest dla osób cierpiących na choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, infekcje, czy choroby zakaźne.

Ćwiczenia

Hydrokolonoterapia
Inaczej płukanie jelita. Jest to jedna z najstarszych metod oczyszczania organizmu z toksyn. Polega ona na głębokim płukaniu jelita grubego. Jej zadaniem jest usuwanie zalegających mas kałowych oraz szkodliwych bakterii i ich toksyn z jelita. Niestety, usuwane są również te dobre bakterie. Z tego względu, jak i z powodu wielu przeciwwskazań, zabieg ten jest bardzo kontrowersyjny i spotyka się z dezaprobatą środowiska lekarskiego. Metoda ma wiele przeciwwskazań: wszystkie choroby przewodu pokarmowego, choroby serca, niewydolność nerek, anemia.
Entuzjaści tej metody uważają, iż w jej efekcie można poprawić pracę jelit, wyeliminować zaparcia i polepszyć wchłanianie składników odżywczych.

Kiedy wiadomo, że organizm się oczyszcza
Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Jednakże samemu procesowi oczyszczania towarzyszą pewne przykre objawy: emocjonalne i fizyczne. Świadczą, że oczyszczanie organizmu przebiega prawidłowo. Nie trwają dłużej niż kilka dni.

Objawy fizyczne:
- zaparcia, biegunki, wzdęcia
- uczucie zimna
- wysypki na ciele
- silniejszy niż zwykle zapach z ciała
- bóle głowy
- nieświeży oddech i obłożony język
- ciemny mocz o silnym zapachu
- występują też objawy grypopodobne.
Objawy emocjonalne:
- chęć użalania się nad sobą
- depresja
- niepokój
- stan rozdrażnienia.

W czasie odtruwania nie wszyscy czują się jednakowo, dla każdej osoby będzie wyjątkowe. Czym człowiek zdrowszy i w lepszej kondycji tym będzie dla niego łatwiej. U ludzi o siedzącym trybie życia, źle odżywiających się, palących papierosy i pijących dużo kawy mogą pojawić się objawy niepokoju, uczucie zimna i bóle głowy. Nie wolno przerywać odtruwania bez względu na samopoczucie. W tym czasie należy więcej spać, iść na spacer, brać ciepłe kąpiele.

Specjalnie dla osób które chcą na wiosnę oczyścić swój organizm Hotel Europa**** zaprasza na innowacyjny program BODY DETOX SYSTEM.

Body Detox System to rewolucyjny sposób głębokiego oczyszczenia organizmu i przywrócenia mu optymalnej równowagi energetycznej. Stymuluje naturalną funkcję odtruwania organizmu, jego działanie przywraca właściwy potencjał energetyczny komórek i całego organizmu.

Podczas pobytu pozbędziecie się toksyn nagromadzonych wskutek: przewlekłego stresu, nałogów, leczenia farmakologicznego, spożywania przetworzonej żywności nasyconej konserwantami, zanieczyszczenia środowiska itp.
( Pełna oferta Body Detox System - zobacz » )


Źródło: Hotel Europa**** Starachowice

..................................................................................................................................................................

Więcej informacji o Hotelu - Hotel Europa**** business & SPA - zobacz »