Aktualnie w ofercie:
72 hoteli 4836 ofert

Aromaterapia - naturalnie dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Aromaterapia jest wykorzystaniem nadzwyczajnych właściwości roślinnych właściwości zapachowych dla poprawienia urody i kondycji organizmu poprzez masaż tymi olejami.
Aromaterapia zastosowana w masażu zmniejsza cellulit, rozstępy skórne, regeneruje naskórek, odżywia i odmładza skórę, przyspiesza odnowę biologiczną mięśni. Olejki mają różne właściwości lecznicze. Mogą działać antyseptycznie, pomagają zwalczać infekcje wirusowe i grzybicze, część z nich wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, pobudza krążenie i dotlenienie krwi. Pobudzają metabolizm komórkowy i poprawiają strukturę skóry. Ich działanie odmładzające polega na przyspieszeniu tempa procesów regeneracyjnych. Wpływ olejków na psychikę też jest różnorodny: działają relaksująco albo też pobudzająco.

Masaż Aromaterapeutyczny
Masaż aromaterapeutyczny wykonywany z zastosowaniem olejków aromatycznych (eterycznych), który łączy leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków, dobranymi dla konkretnej osoby. Masaż jest najważniejszą metodą aromaterapeutyczną, ponieważ jest najskuteczniejszym sposobem wprowadzenia olejków eterycznych do organizmu. Masaż ten jest metodą kuracji stosowaną od wieków. Dłonie masażysty precyzyjnymi ruchami potrafią sprawić, że poczujemy ulgę w bólu, nasza skóra zostanie dotleniona, a dusza zostanie napełniona harmonią i spokojem.

Aromatyczne podróże
Zabieg Aromatyczne Podróże to połączenie niezwykłych konsystencji i ciekawych zapachów pozwala zaproponować zabieg dopasowany do indywidualnych preferencji. Trzy produkty do masażu o wyjątkowej konsystencji oraz ulubiony zapach do wyboru: • energizującym (cytryna i gorzka pomarańcza), • słodkim (wanilia i sandałowiec), • piżmowym i drzewnym (kwiat pomarańczy i drewno cedrowe). Aromatyczny masaż + aromatyczny peeling - łączy działanie soli morskich i cukrów.

Sauna Aromatyczna
Wilgoć i ciepło panujące w grocie aromatycznej sprawiają, że skóra oraz drogi oddechowe są oczyszczane w łagodny, lecz dokładny sposób. Następuje stymulacja ukrwienia, redukcja napięcia mięśni, rozładowanie stresu, uśmierzenie bólu kończyn i stawów. Działanie oczyszczające wspomagane jest dodatkowo przez specjalne pary z naturalnych ziół (słodkie zapachy, np. cynamon, pomarańcza lub jabłko).
Cechy:
- temperatura: ok. 45°C, wilgotność 100%
- klimat w pomieszczeniu: wilgotny (para wraz z naturalnymi esencjami ziół)
- idealne działanie oczyszczające dla skóry i dróg oddechowych
- działa oczyszczająco i pobudzająco, nawilża skórę
- zalecany czas trwania: 20 minut 2-3 x tygodniowo tuż po: 20-30 min. odpoczynku.

Aromaterapia wykorzystuje lecznicze działanie naturalnych olejków eterycznych dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W rezultacie następuje głęboka inwazja olejków w głąb skóry. Kontakt olejków z zakończeniami nerwów w skórze odnosi skutek natychmiastowy w postaci reakcji systemu nerwowego. Osoba masowana jest odprężona i zrelaksowana.

Opracowanie: D.W.
.....................................................................................................................................................................

Częściowe źródło - hotele, w których można skorzystać z aromaterapii w SPA:

- Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness, Busko Zdrój - zobacz »
- Pałac w Paszkówce, Paszkówka-Kraków - zobacz »
- SPA Hotel Jawor, Jaworze - zobacz »
- Pałac Wieniawa, Rekowo Górne - zobacz »
- Hotel Bachledówka, Ciche - zobacz »